Prawo mieszkaniowe, spółdzielcze, o nieruchomościach itp

Śmieci

Czyszczenie kominów i przewodów wentylacyjnych


§ 34.
1. W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania:
1) od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych - co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej;
2) od palenisk opalanych paliwem stałym niewymienionych w pkt 1 - co najmniej raz na 3 miesiące;
3) od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym niewymienionych w pkt 1 - co najmniej raz na 6 miesięcy.
2. W obiektach lub ich częściach, o których mowa w ust. 1, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych co najmniej raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych.
3. Czynności, o których mowa w ust. 1 i 2, wykonują osoby posiadające kwalifikacje kominiarskie.
4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się przy usuwaniu zanieczyszczeń z przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz obiektów budowlanych budownictwa zagrodowego i letniskowego.

Woda i ścieki

Podstawa prawna

Uchwała Nr XLVIII/627/V/2009 Rady Miasta Poznania z dnia 13 stycznia 2009 r. w/s zatwierdzenia taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków opadowych i roztopowych przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, Uchwała Nr XLVIII/628/V/2009 Rady Miasta Poznania z dnia 13 stycznia 2009 r. w/s dopłat do taryfowych grup odbiorców usług w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków opadowych i roztopowych, Uchwała Nr XLVIII/629/V/2009 Rady Miasta Poznania z dnia 13 stycznia 2009 r. w/s Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków.



Edytuj Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019, 19:11